• نشست رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با هیئت‌مدیره نصر زنجان

    کد: 20472
    تاریخ: ۱۳۹۴/۱۱/۲۶
    منبع خبر: دبیر سازمان
    تعداد بازدید: 336
    نخستین نشست همفکری و هم‌اندیشی از سلسله نشست‌های هیئت‌مدیره‌های استانی با رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با حضور هیئت‌مدیره سازمان نصر زنجان برگزار شد.

    نشست رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با هیئت‌مدیره نصر زنجان برگزار شد

    نخستین نشست همفکری و هم‌اندیشی از سلسله نشست‌های هیئت‌مدیره‌های استانی با رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با حضور هیئت‌مدیره سازمان نصر زنجان برگزار شد.
    به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، در این نشست که با حضور ناصرعلی سعادت رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، صائبه سلوکی سرپرست دبیرخانه سازمان نصر کشور و هیئت‌مدیره سازمان نصر استان زنجان برگزار شد، یافتن راهکارهایی برای ارتقا صنف و گسترش فعالیت‌های شرکت‌های فعال، درآمدزایی و کاهش هزینه‌های استانی موردبحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.
    رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور ضمن خیرمقدم به هیئت‌مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان زنجان بابیان اینکه باید از مهاجرت تجارت‌ها و کسب‌وکار‌ها از استان‌ها جلوگیری کنیم، افزود: با شناسایی نقاط ضعف و قدرت استان‌ها و همین‌طور کمک به بهبود چرخش مالی نظام‌های استانی می‌توان آن‌ها را تقویت کرد تا درنهایت صنف قادر به ارائه خدمات و سرویس‌های مطلوب‌تری به اعضا باشد.
    او با اشاره به کسب و کارهای نوپا، گفت: در استعلام های انجام شده در جریان برگزاری نمایشگاه الکامپ بیست و یکم و اختصاص سالن 18 به این بخش متوجه شدیم، اغلب این جوانان از استانهای دیگر بودند. بنابراین باید شرایطی را فراهم کرد تا کسب و کارهای نوپا پس از شناسایی در استان خود باقی بمانند و به شهرهای بزرگتر مهاجرت نکنند.
    سپس مجید ناصحی مقدم رئیس هیئت‌مدیره سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان زنجان تاریخچه‌ای از تشکیل سازمان در زنجان بیان کرد و گفت: سازمان نصر زنجان از سال 89 تاسیس شده است و دو دوره هیئت‌مدیره آن تشکیل‌شده است. تثبیت جایگاه سازمان ازجمله برنامه‌های سازمان از ابتدای تاسیس بوده است و تاکنون جلسات مشترک متعددی با پلیس فتا، اداره اماکن، اتاق اصناف و استانداری و دیگر مراکز دولتی زنجان برگزار کردیم.
    ناصحی به امضای تفاهم‌نامه میان سازمان نصر زنجان و آموزش‌وپرورش به‌عنوان نمونه‌ای از نتیجه پیگیری‌های نصر زنجان اشاره کرد و گفت: پیرو این تفاهم‌نامه تمامی خریدهای آموزش‌وپرورش استان باید از شرکت‌ها یا فروشگاه‌هایی که دارای مجوز رسمی سازمان هستند، صورت گیرد.
    او در ادامه به ارائه پیشنهاد‌هایی پرداخت و افزود: صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز مانند دیگر صنایع نیازمند یک بانک تخصصی است که با نگاه کارشناسی به بخش‌های مختلف صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در کنار فعالان این حوزه قرار گیرد. در حال حاضر پست‌بانک که در جوار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شکل‌گرفته گزینه مناسبی برای این امر به شمار می‌رود. همین‌طور ایجاد یکپارچگی در نهادهای متولی یکی از مواردی است که کاهش سردرگمی فعالان صنف را در پی خواهد داشت، باید راهکاری اندیشید تا سازمان را مرجع تمامی امور صنعت در استان بشناسند.
    در ادامه نشست سعید آقاخانی دبیر سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان زنجان نیز با اشاره به مقوله درآمدزایی سازمان گفت: در دوره دوم سازمان نصر زنجان فعالیت‌هایی در جهت تثبیت جایگاه سازمان انجام داده‌ایم و در این مدت بااطلاع رسانی‌های انجام‌شده اعضای رسمی نصر زنجان به دو برابر افزایش‌یافته‌اند. اکنون زمان آن است که راهکارهایی برای درآمدزایی سازمان‌های استانی پیدا کنیم
    حمیدرضا مهاجری عضو هیئت‌مدیره نصر استان زنجان نیز با اعلام اینکه در حال برنامه¬ریزی برای برگزاری نمایشگاه دستاوردهای صنعتIT  در سال آینده ، گفت: قصد داریم سال آینده نمایشگاه دستاوردهای صنعت فاوای استان زنجان را به همت سازمان نصر زنجان برگزار کنیم و تمامی شرکت‌های عضو و فعالان این عرصه را برای برگزاری یک نمایشگاه باکیفیت و شایسته گرد هم جمع کنیم.
    سعادت با استقبال از برگزاری نمایشگاه در استان زنجان گفت: برگزاری نمایشگاهی شایسته صنف می‌تواند در صورت حضور شرکت‌های زنجانی فرصت‌های بسیاری را برای استان فراهم کند و سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور نیز در جهت برگزاری نمایشگاهی موفق در زنجان، آماده همکاری است.
    مهاجری به نبود آمارهای رسمی در حوزه فاوا انتقاد کرد و گفت: نبود آمار موجب می‌شود ندانیم چه حجمی از اقتصاد در دست صنف IT است. میزان مالیاتی که این بخش هر ساله به دولت پرداخت می کند نامشخص باشد. همینطور در جلسات و دیدارهایی که با مسئولان دولتی یا دیگر اصناف برگزار می‌شود نمی‌توانیم از جایگاه صنعت به‌خوبی دفاع کرده یا حمایت‌های مطلوبی را دریافت کنیم.
    رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، با تاکید بر اینکه باید به خودباوری برسیم، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون به‌صورت پایلوت در استان تهران اقدام به جمع‌آوری اظهارنامه‌های مالیاتی اعضا کرده‌ایم. برای نخستین بار اطلاعات رسمی از میزان هزینه‌ها، درآمدها و نیروی انسانی مشغول به کار در این حوزه استخراج‌شده است. این تنها بخشی از کل آمار صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور است که پس از پایان مرحله پایلوت به دیگر استان‌ها نیز تسری خواهد یافت
    در ادامه ابوذر کلانتری بازرس علی‌البدل سازمان نصر زنجان نیز ضمن دعوت از رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و شورای مرکزی به استان زنجان گفت: حضور رئیس سازمان و شورای مرکزی در استان و برگزاری جلسات با مدیران و مسئولان دولتی می‌تواند نقش به سزایی در پیشبرد اهداف استانی داشته باشد تا آن‌ها با اهداف و برنامه‌های محوری سازمان در سطح کشور آشنا شوند.
    او همچنین به مشکل تعدد مراکز صدور مجوز نرم‌افزاری اشاره کرد و گفت: یکی از مسائل موجود فراوانی تعداد مراکزی است که باید برای دریافت مجوز نرم‌افزاری به آن مراجعه کنیم
    سعادت در پاسخ به این مسئله به پیگیری سازمان در خصوص تعدد مراکز صدور مجوز نرم‌افزاری،گفت: در حال پیگیری هستیم تا این مراکز در سازمان یکپارچه شوند و متقاضیان دریافت مجوز نرم‌افزاری به‌جای مراجعه به نهادهای مختلف به سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مراجعه کنند. امیدواریم این پیگیری‌ها در آینده ای نزدیک به نتیجه برسند.
    افشین آشوری بازرس سازمان نصر زنجان با تاکید بر صیانت از نیروی انسانی در استان‌ها، گفت: ایجاد فرهنگ صیانت از نیروی انسانی یکی از موارد ضروری در استان‌ها به شمار می‌رود اینکه یک شرکت خصوصی برای آموزش یک نیروی انسانی وقت و انرژی بگذارد و زمانی که به مرحله رشد و پیشرفت رسید توسط شرکت‌های بزرگ‌تر یا دستگاه‌های دولتی به کار گرفته شود
    در پایان نیز سرپرست دبیرخانه نصر کشور نیز بابیان اینکه برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی با هیئت‌مدیره‌های نظام‌های صنفی رایانه‌ای استان‌ها به‌صورت دوره‌ای خواهد بود، گفت: با حضور هیئت‌مدیره نظام صنفی رایانه‌ای استان زنجان در سازمان نصر کشور اولین نشست برگزار شد و به‌مرور هیئت‌مدیره‌های دیگر نظام‌های استانی نیز دعوت خواهند شد تا فرصت بیان مسائل و موضوعات خود را پیدا کنند. هدف از برگزاری این سلسله نشست‌ها ایجاد یکپارچگی میان نظام‌های صنفی رایانه‌ای در استان‌هاست تا آن‌ها نیز علاوه بر ارائه گزارش از عملکرد خود  از تجربیات، فرصت‌ها و امکاناتی که نظام صنفی رایانه‌ای کشور در اختیارشان قرار می‌دهد بهره‌مند شوند
    سلوکی افزود: تاکنون از بیش از چهار هیئت مدیره استانی برای نشست با رئیس سازمان نصر کشور دعوت به عمل آمده است. همینطور در حال برنامه ریزی برای برگزاری نشست های فصلی مشترک با اعضای هیات مدیره های نصر استان ها، دبیران و خزانه داران به صورت مجزا هستیم.
    او هدف از این اقدامات را گسترش فعالیت های صنفی دانست و گفت: این نشست ها با هدف بررسی مشکلات و رفع موانع در استان ها و استفاده بهینه از فرصت های موجود به منظور تقویت اعضای صنف برگزار می شوند.

     

     

     

     

    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
     
کلیه حقوق متعلق به سازمان نظام صنفی رایانه ای استان زنجان می باشد.
مجری: پورتال سامان